imtsippi.com - home
imtsippi.com     ציפי
מעצבת פנים & יועצת פנג שוואי
  imtsippi
 
imtsippi
טיפים
קצרים

 • הבית משרת אותנו ולא אנו את הבית!
  לכן אל תהפכו לקרבנות עיצוב ותממשו "זורנליזם" בבית אלא את נוחותכם תקציבכם וצרכיכם האמיתיים

 • תכנון תקציב מראש חשוב מאד-פרטי הגמר יוצרים בד"כ את המראה הסופי/החוויה
  ופעמים רבות לא נשאר עבורם כסף במידה הדרושה

 • תהיו בטוחים שאתם מעונינים בשינוי בביתכם ואל תפחדו להעיז - אם אתם באמת רוצים שאתם ובאי ביתכם תחושו בתוצאות

 • בזמן העבודה היו מעורבים בכל החלטה שתוכלו אך המנעו מלהתייעץ עם "כל העולם"
  ו
  זה עלול לבלבל אתכם מאד

בעת בניית בית חדש קיימת לעיתים התלבטות האם להיעזר במעצבת פנים בנוסף לאדריכל שמתכנן את הבית. האם נדרשת עבודה של מעצבת פנים בנוסף לאדריכל?

בזמן שמרבית האדריכלים עוסקים בעיקר בתכנון הבית מבחינה הנדסית ועפ"י התקנים' עוסקים מעצבי פנים בעיקר בתכנון פנים הבית ולעיתים גם במראה האסתטי החיצוני של הבית.

אפשר לומר שבאדריכלות עובדים "מבחוץ פנימה" ואילו בעיצוב "מבפנים החוצה"

במהלך הפרויקט כאשר מגיע שלב התכנון המפורט של החדרים מרבית האדריכלים אינם מעוניינים להיכנס לפרטים כגון סידור חדרים מותאם לבני הבית, תכנון מדויק ומפורט של הריהוט או של החשמל, תכנון נישות גבס וכד'. כאשר מגיעים לשלב עיצוב פנים הבית - כלומר בחירת ריצוף, מטבח, ריהוט, נישות, תאורה וכד''
למרבית האדריכלים אין את הסבלנות הנדרשת ובד"כ גם לא את ההכשרה, הנסיון והידע. כמו כן ישנם אדריכלים שלא נותנים מספיק דגש לעיצוב המראה החיצוני של הבית ומסתפקים בתכנון פונקציונאלי בלבד.

נושאים אלו שאדריכלים בד"כ אינם עוסקים בהם הם אלו שעושים את ההבדל בין "בית רגיל" לבין בית מעוצב ומרגש. גם אם האדריכל מבצע עיצוב, במקרים רבים העיצוב שיבצע יהיה "עיצוב של מהנדס" - כלומר עיצוב הנדסי וקריר, סוג של "עיצוב גברי" (גם אם מדובר באדריכלית).


עבודה עם מעצבת פנים כבר בשלבים הראשוניים של התכנון תאפשר תכנון פנימי יותר מותאם אישית, יותר מעוצב, יותר אסתטי ומרגש. כמו כן תדאג המעצבת להכנסת מוטיבים של עיצוב גם למראה החיצוני של הבית.


דירה מקבלן - 10 דברים שחשוב לדעת לפני סגירת חוזה
 
 1. לברר אודות הקבלן, האם הוא ידוע ומוכר באיזור. האם עומד בהבטחותיו, בלוחות הזמנים?

 2. יש לעבור על כל סעיף וסעיף במפרט הטכני בו מפורט מה הקבלן מתחייב לספק לכם בדירה לגבי חומרי הגמר,קירות, חשמל, ריצוף, קרמיקה לח. האמבטיה, דלתות, חלונות, מטבח, כלים סניטריים, צבע וכו´.

 3. במידה ותחליטו לשנות/ לשדרג את חומרי הגמר ו/ או הספקים שהקבלן נותן, האם מקבלים זיכוי, ומה גובהו.

 4. במידה ותרצו לבצע שינויים בתכנית, האם תחויבו על כך במידה והתכנית טרם בוצעה?

 5. כדאי לנסות לבקש נק´ חשמל נוספות מכוון שהכמות המסופקת היא בד'כ מאוד בסיסית.

 6. האם אתם מחויבים לרכוש חומרים מהספקים איתם עובד הקבלן, במילים אחרות, במידה ותחליטו לרכוש מטבח, דלתות, קרמיקות, כלים סניטריים וכו´ מספק אחר, האם תינתן לכם אפשרות כזו?

 7. עלות שינויים שאתם כבר יודעים שתרצו לבצע בדירה.

 8. מעבר למחיר הדירה, יש לקחת בחשבון הוצאות נוספות לשינויים ותוספות שתרצו להוסיף בהמשך.

 9. רצוי מאוד, כבר בשלב התחלתי זה ליצור קשר עם מעצב/אדריכל פנים שיוכל לייצג אתכם מול הקבלן.

 10. כדאי להשאיר תקציב לכל שינוי או תוספות שתרצו להוסיף בתהליך הבניה. הסטנדרט הוא מאוד פשוט ומניסיוני בד'כ מעוניינים בתוספות ושדרוגים לגבי נק´ חשמל או לשדרג את המטבח שאתם מקבלים, את אריחי הקרמיקות בחדרי האמבטיה וכו´.
10 דברים שכדאי לדעת לאחר רכישת דירה חדשה מקבלן
 
 1. דאי לבקש מהקבלן לבצע את השינויים המהותיים כמו הזזת/ביטול/הוספת קירות שתרצו בשלב זה (לפני בניית החלוקה הפנימית כדי לחסוך בעלויות בהמשך) . זכרו, מה שלא תעשו עכשיו, יהיה קשה מאוד לעשות לאחר מכן, וכרוך בהוצאות רבות בהמשך.

 2. רצוי לחשוב כיצד תסדרו את מערך הריהוט בבית, ולבדוק אם הוא תואם את תכניות החשמל של הקבלן, ייתכן שלשינויים מסויימים תהיינה השלכות לגבי מיקום נק´ החשמל. רצוי לבצע את כל ההכנות לשינויים הרצויים מראש, ובכך להמנע מהעברת חיווט חשמלי לאורך הקירות.

 3. חשוב לחשוב צעד אחד קדימה, גם אם לא תחליפו כעת את 'קופסת' הטלויזיה הקיימת שלכם למסך פלזמה או LCD רחב, או שכרגע תוותרו על מערכת רמקולים בחדר האורחים, כדאי לבצע הכנות של צנרת ולקחת בחשבון שסביר להניח שהטלויזיה הבאה שתרכשו תהיה תלויה על הקירות בבית. לכן רצוי למקם נק´ על הקיר בגובה המתאים של המסך המיועד.

 4. חשוב לנסות לדמיין איך תרצו שהבית יראה בסוף התהליך. אספו תמונות ופרטי עיצוב שאתם אוהבים ממגזינים, בחרו דוגמאות של חומרים, צבע וכיו'ב , והתחילו לגבש קו עיצובי משלכם. ככל שתהיו מגובשים תתלבטו פחות בהמשך, תחסכו בהוצאות מיותרות ותמנעו טעויות עיצוב .
   
 5. אם ברצונכם לשדרג את חדרי האמבטיה בהעדר תקציב גבוה שבו אתם מנסים להבין מה ייתן את המראה הנכון? האם כדאי לשנות ברזים ,אסלות ואמבטיות? הברז פחות משמעותי למראה כללי מושלם של האמבטיה כמו תכנון האמבטיה וארגון הכלים הסניטריים, שילובי האריחים, הארון, התאורה והאביזרים המשלימים.

 6. רצוי לבחור לריצוף באריחי גרניט פורצלן שעשוי כולו מחומר אחד ולא קרמיקה שהיא אריח חרס מצופה גלזורה עדינה מאוד שעלולה להישבר ולחשוף את החומר (חרס) שממנו עשוי האריח. מומלץ לבחור אריחים בהתאם לגודל שטח הריצוף. לאזור מבואה, ח. האורחים, פ. אוכל וכו´, אריחים גדולים ולחדרי שינה אריחים קטנים או למראה חם יותר ניתן להשתמש בפרקט.

 7. רצוי לחשוב פרקטי, נוח ופונקציונלי. בייחוד בדירות קטנות, רצוי לחשוב על מקומות אחסון בדירה. לחשוב מראש על יצירת מקומות אחסון, תאורה מתאימה, לדאוג לנגישות נוחה למקומות בהם הדבר נדרש וכו´.

 8. כדי ליצור מראה הרמוני ואווירה נעימה כדאי לא להתפרס למס´ סגנונות , אלא, לבחור בסגנון מסוים ולהתמיד בו . לא רצוי לבחור ספה מודרנית עם שידה עתיקה או לבחור בריהוט באביזרים בעלי אופי שונה.

 9. השתדלו לא להיכנע לטרנדים. כדאי לרכוש ריהוט וחומרי גמר קלאסיים, ולשלב צבע וטרנד באביזרים, אותם תוכלו להחליף לכשימאסו. על כל החומרים הסופיים להשתלב וליצור הרמוניה.

 10. תוכלו להפיק הרבה הנאה וסיפוק במהלך תקופה זו. התהליך אמנם ארוך ומייגע אך יש בו עשייה, יצירתיות, מחשבה והרבה עניין ובסופו של דבר, זכרו , הבית הזה יהיה כולו שלכם, פרי טעמכם, ויצירתכם.
 
  imtsippi
imtsippi.com
לקביעת פגישת היכרות
ללא התחייבות - לחצו כאן
 
 דף הבית
 גלריית עבודות
 העבודה והתמחור
 פנג שוואי
 טיפים
 מי אני
 צרו קשר
 
imtsippi
imtsippi.com © 2010, All right reserved for all photos, content & original ideas